KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

ÖZET BİLGİ:

İşlem: Kepçe Kulak estetiği ameliyatı

İşlem süresi: Ortalama 1 saat

Anestezi türü: Lokal-sedasyon anestezisi (Çocuk yaş grubunda genel anestezi tercih edilebilir)

Hastane kalış süresi: 0-1 gün 

Uygulanan Teknik: Kulak kıkırdağı arkaya doğru kıvrılır ve fazla deri alınır.

İzler: Görülebilen kısmı kulağın arkasında kaldığı için fark edilmez.

Süreci: Şehir/Yurt dışından gelecek hastaların, ameliyat sonrası 2. ve 7. gün kontrole gelmeleri gerektiği için 1 hafta boyunca şehirde konaklamaları gerekmektedir.

Fiyatları: Kulak Germe Estetiği fiyatları ameliyatı yapan ekibe; ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

ÖNEMLİ:

- Çok çeşitli operasyon teknikleri olmakla beraber en uygun operasyonlardan birisi kulak arkasından girilerek kıkırdağa şekil verme operasyonudur.

- Kulak kepçesinin arkaya doğru kıvrımını sağlamak için uygun yerlerden kıkırdağa özel işlem uygulanır ve kulak sayvanının kıvrımı arttırılarak başa daha çok yaklaşması sağlanır. Operasyonun bu özelliği nedeniyle sonuçları daha (uzun yıllar, belki de ömür boyu) kalıcıdır.

- Estetik Kulak ameliyatı sonunda her iki kulak üzerine baskılı sargı uygulanır. Hasta birkaç gün içinde pansumana çağrılır.

- Sargı açıldıktan sonra birkaç gün süreyle kulakların üzerine gelecek şekilde tenisçi bandı ya da bayanların kullandığı saç bandı takılması tavsiye edilir. Saç bandı ne gevşek ne de çok sıkı olmamalıdır. Hasta kulağı üzerine yatmamalıdır.

- Kepçe kulak ameliyatları sonrası kulak arkasında kalıcı iz olacaktır. Ama bu iz saklı kaldığından ve zamanla, özellikle de masaj yardımı ile, azalacağından hastalar tarafından kolayca tolere edilebilmektedir.

- Kulak kepçesinin baş ile yaptığı açı normalde 30-35 derecedir. Bu açı oluşturulmaya çalışılır. Başka bir ölçü ile kafa derisinden kulak kepçesi normalde 15 mm iken belirgin kulakta 20 mm civarındadır.

- Ameliyatsız kepçe kulak estetiği ipli uygulamaları kapsamaktadır. Kıkırdağa şekil verilemediği, kulak arkasından fazla deri dokusu da alınmadığı için kalıcılığı uzun değildir. Çoğu Plastik Cerrah tarafından uygulanmamaktadır. Bir tarafta ki ipin gevşemesi ile istenmeyen asimetrilerin görülebilir olması sorunlardan biridir.


- Son zamanlarda 'lazer ile kulak estetiği' tabiri kullanılmaya başlanmıştır. Burada sadece kulak derisi lazer ile kesilmektedir. Ameliyatın kendisi lazer ile yapılmaz. Sonuç itibari ile her hangi bir avantajı yoktur. Lazerin temel olarak 2 fonksiyonu bulunmaktadır. Yakmak ve kesmek. Bunun dışında bir fonksiyon düşünülmemelidir. İçinde lazer veya ameliyatsız, ağrısız gibi populist başlıkların bulunduğu bazı tanımlamaların hastaları cezbetme  amacıyla kullanıldıkları açıktır. 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir.'

RESİMLERİNİZ İLE BİZE DANIŞABİLİRSİNİZ

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya için) ve Doç Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul için) direk olarak whatsapp veya e-mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

Estetik ve Plastik Cerrah - ANTALYA
Whatsapp: 00 90 505 928 2141
E-Mail: gokhanozerdem@gmail.com

DOÇ DR Ö. REFİK ÖZERDEM

Estetik ve Plastik Cerrah - İSTANBUL
Whatsapp: 00 90 533 433 4222
E-Mail: omerozerdem@yahoo.com

Adres

METİN KASAPOĞLU CAD BİNA NO: 21/14 07160 MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

info@a-plastestetik.com
gokhanozerdem@gmail.com

Telefon

+90 (242) 322 93 90 
+90 (532) 370 04 14