burun estetİĞİ AMELİYATI

ÖZET BİLGİ:

İşlem: Burun Estetiği Ameliyatı

İşlem süresi: 1-1,5 saat

Anestezi türü: Yapılan cerrahi işleme bağlı olarak genel-lokal-sedasyon anestezisi

Hastane kalış süresi: 0-1 gün

Uygulanan Teknik: Açık ve kapalı Tekniktir. Burunda yapısal eğrilik ve burun ucunda kalınlaşma, nefes almada problemlerin olduğu durumlarda Plastik cerrahların çoğunluğu görerek yapmak ve yapılarda ki simetriği iyi sağlayabilmek için açık yöntemi tercih etmektedir. 

Son Teknoloji: Ekip olarak teknolojide son gelişme olan ULTRASONİK (PIEZO Cerrahisi) burun estetiği cerrahisini uygulamaktayız. Böylece özellikle kemik yapılara zarar vermeden burun sırtına, ucuyla daha uyumlu, pürüzsüz şekil verilebilmektedir. Hastalarda daha hızlı iyileşme olmakta, daha kontrollü, estetik sonuçlar alınabilmektedir.

Kullanılan tampon: Silikon materyal (Ağrı, enfeksiyon olasılığı düşüktür. Hasta ameliyat sonrası nefes alabilir. Çıkarılması sanıldığı gibi ağrılı değildir).

Kontroller: Silikon materyal sıklıkla 7. günde çıkartılır. Burun üstündeki silikon alçı ise yine 7. günde alınır. Yerine bantlar konulur. Bunlarda 3-7 gün içerisinde hastanın kendisi veya hekim tarafından çıkartılır.

Sonuç ve süreci: 3-4. ayda ödemlerin çoğu gider ama burnun son şeklini alması 1 yılı bulabilmektedir. Yurtdışından geliyorsanız en az 1 hafta kalmanız önerilir.

Fiyatları: Burun estetiği  maliyeti ameliyatı yapan ekibe; ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

Ayrıntı bilgi için burun estetiği web sayfamıza bakınız: www.antalyaburunestetigi.com

ULTRASONİK (PİEZO CERRAHİ) BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI VİDEO İZLE

ÖNEMLİ:

Cerrahi olmayan (ameliyatsız) burun estetiğine yönelik girişimler botoks ve çeşitli dolgu uygulamalarıdır. Bugün bunlar ile alakalı bazı reklamları sosyal medya üzerinden veya görsel-yazılı basında görmekteyiz. Cerrahi yönteme kesinlikle alternatif olamazlar ama nadir vakarlarda cerrahi sonuca geçici olarak küçük katkılar sağlayabilirler. Doğaları gereği vücutta eriyecek ve etkileri kısa sürede sona erecektir. 5-6 dakikada ameliyatsız burun estetiği söylemleri bu tür uygulamaları kapsamaktadır. Bilimsel olarak bu tür uygulamalar riskleri nedeni ile önerilmezler.

- Burunda eğrilik, burun ucunda kalınlık ve rotasyon, burun sırtında hump (kemer) denilen fazlalık, nefes alma problemlerinde kesin ve kalıcı tedavi sadece cerrahi ile mümkündür. Bu tür durumlarda botoks-dolgu uygulamaları geçici de olsa fayda sağlayamazlar. Burun cerrahisi sonrası da, her girişimde olduğu gibi, mükemmeliyetçi bir beklenti içine girilmemelidir.

- Bugün burun ameliyatlarında klasik tampon kullanımı yerine silikon materyaller kullanılmaktadır. Enfeksiyon olasılıkları yoktur, bu nedenle 1 haftaya kadar bırakılabilir ve böylece burun yapısına desteği daha iyi sağlanabilmektedir. Ortası boş olduğundan nefes alımı engellemez ve çıkartılması ağrılı değildir.

- Eğer burun septumuna müdahale edilmediyse her hangi tampon uygulamasına cerrahınız gerek duymayabilir. Bunun yanında tamponsuz burun estetiği ameliyatı deyimi şu anda biraz fanteziye kaçmaktadır. 

Doğal burun ameliyatı diye bir cerrahi teknik veya yöntem bulunmamaktadır. Ameliyat sonrası tabi ki kişinin yüzüne uygun, orantılı ve abartı olmayan bir burun yapısı kazanımı önemlidir. Ancak doğallık göreceli bir kavramdır. Size doğal gelen başkasına gelmeyebilir. Doğal kelimesinin sözlük anlamı: 'insan eliyle olmamış, yapayın tam tersi, olağan, alışılmış, her zaman ki gibi olan, beklenildiği gibi'dir.

- Burunda kemer ve eğrilik gibi problemli burunlarda sadece burun ucu cerrahisi ile senkronize ve sağlıklı bir burun yapısı kazanılamaz.

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir.'

RESİMLERİNİZ İLE BİZE DANIŞABİLİRSİNİZ

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya için) ve Doç Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul için) direk olarak whatsapp veya e-mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

Estetik ve Plastik Cerrah - ANTALYA
Whatsapp: 00 90 505 928 2141
E-Mail: gokhanozerdem@gmail.com

DOÇ DR Ö. REFİK ÖZERDEM

Estetik ve Plastik Cerrah - İSTANBUL
Whatsapp: 00 90 533 433 4222
E-Mail: omerozerdem@yahoo.com

Adres

METİN KASAPOĞLU CAD BİNA NO: 21/14 07160 MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

info@a-plastestetik.com
gokhanozerdem@gmail.com

Telefon

+90 (242) 322 93 90 
+90 (532) 370 04 14