SIK SORULAN SORULAR

- Estetik Cerrahi Nedir?

Estetik cerrahi şekil düzeltme cerrahisidir. Bir başka deyişle şekil ve/veya ölçüleri bozuk olan doku ve organların şeklinin hastanın beğenisi ve ideal anatomic ölçüler doğrultusunda değiştirilmesidir.

- Estetik Cerrahi Kimlere Uygulanabilir?

Ruh ve beden sağlığı yerinde olan herkese uygulanabilir. Ancak bazı ameliyatlar için yaş sınırlaması, ya da o ameliyatın yapılabilmesi için ideal olan bir yaş vardır. Örneğin; meme büyütme ve burun estetiği 17 yaş üzerindekilere yapılmalıdır. Ayrıca kepçe kulak ameliyatı 6 yaşından sonra uygundur.

- Estetik Ameliyat İz Bırakır mı?

Estetik ameliyat hiç iz bırakmaz diye bilinir. Ancak iz bırakmayan ameliyat yoktur. Estetik ameliyatlarda bu izler bir yerlere gizlenir. Örneğin burun ameliyatında burun deliklerinin içine, göz kapağı ameliyatında göz kapağı kıvrımına gibi. Bazı ameliyatlarda ise izlerin tamamı gizlenemez. Örneğin, karın germe ameliyatı.

- Estetik Ameliyatlarda Ağrı Çekermiyim?

Birçok estetik ameliyat sadece deri ve deri altı dokuları ilgilendirdiğinden ağrılı değildir. Hafif ağrı olursa da bu 2-3 günde geçer ve bu sure içerisinde ağrı kesici ilaçlarla kolaylıkla kontrol edilebilir. Kasların da dahil olduğu ameliyatlarda, örneğin karın germe ameliyatı, ağrı ve gerginlik daha uzun sürer.

- Estetik Ameliyat Nerede Yapılmalıdır?

Hayır. Hayati organ ameliyatları kadar riskli olmasalar da, estetik ameliyatlar tüm diğer cerrahi girişimlerde olduğu gibi alınması gereken bir takım önlemler vardır. Bu önlemler ancak tam teşekküllü hastanelerin teknik donanımı ile sağlanabilir. Bunun dışında muayenehane, dispanser, poliklinik, teşhis merkezi ve benzeri yerlerde ameliyat yapılması hem yasal değildir, hem de son derece sakıncalıdır.

- İzsiz Meme Dikleştirme Mümkün mü?

İz bırakmadan hiçbir ameliyatı yapmak mümkün değildir. . Meme ucunu aşağıdan alıp bütün meme dokusu ile yukarıya taşıdığınız ve memeyi toparladığınız zaman ister istemez iz kalacaktır. Bunun miktarıda sarkmanın derecesine bağlı olarak az ya da çok olabilir.

- Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

Son tekniklerle yapılan meme küçültme ameliyatlarında emzirme olasılığı %70'in üzerindedir. Yanlız normalde bayanların sadece %60'ı kadarının sağlıklı emzirebildiği düşünülürse, problem yaşanması durumunda olayın tamamen ameliyata bağlanmaması gereklidir.

- Tamponsuz Burun Ameliyatı var mı?

Eğer burun septumuna müdahale edilmediyse cerrahınız gerek duymayabilir. Bunun yanında tamponsuz burun estetiği ameliyatı deyimi şu anda biraz fanteziye kaçmaktadır.

- Meme Protezleri Kanser Yapar mı?

Bu konu yıllarca araştırıldı ve belgeli makaleler yayınlandı. Amerika'da bazo protez markaları 15-17 yıllık araştırmalar sonrası FDA onayı alabildiler. Bunlardan biri bizim de kullandığımız Mentor markasıdır. Şu anda rahatlıkla kanser yapmaz diyebiliriz.

- Protezle Meme Büyütme Sonrası Emzirebilir miyim?

Özellikle meme altından ve yine kas altına yerleştirilen protezler sonrası risk bulunmamaktadır.

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir.'

RESİMLERİNİZ İLE BİZE DANIŞABİLİRSİNİZ

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya için) ve Doç Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul için) direk olarak whatsapp veya e-mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

Estetik ve Plastik Cerrah - ANTALYA
Whatsapp: 00 90 505 928 2141
E-Mail: gokhanozerdem@gmail.com

DOÇ DR Ö. REFİK ÖZERDEM

Estetik ve Plastik Cerrah - İSTANBUL
Whatsapp: 00 90 533 433 4222
E-Mail: omerozerdem@yahoo.com

Adres

METİN KASAPOĞLU CAD BİNA NO: 21/14 07160 MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

info@a-plastestetik.com
gokhanozerdem@gmail.com

Telefon

+90 (242) 322 93 90 
+90 (532) 370 04 14